1

Velkolepé vítězství 5:3 v Židlochovích v podání MoBadmen!

Po delší herní odmlce jsme opět naskočili do kolotoče zápasů 6. Ligy, tentokráte nás čekal legendární jihomoravský badmintonový klub TJ Sokol Židlochovice “B”. Židlochovice mají holport s extraligovými Jehnicemi a tak se dal čekat velmi tvrdý a těžký soupeř. Sice nás představa místní tělocvičny v Sokolovně nenaplňovala radostí, ale co naplat, taková je liga. A tak se vzpomínkou na VUT či Spartak jsme vyrazili směr Vídeň, mírně zatáčkou na Židlochovice. „Navigace Alča“ dovedla i ty méně znalé zákoutí JM kraje přesně a včas na místo, abychom přesně na čas vyběhli k třetímu badmenímu zápasu.

MG813-Movember-2014-Quality-Grown-Stamp-TangerineV poměrně přátelské atmosféře jsme rychle začali s rozpinkem, abychom se přizpůsobili místním podmínkám a testovali kluzkost podlahy. Zdenál jako vždy pracoval pro klub a Jura zkoumal možnosti místního pohostinství neb tentokráte se zhostil role nehrajícího kapitána, což zdárně podpořil roztomilým MOknírkem.

Hvězdy Židlochovic, ještě v minulé sezóně druholigoví hráči Pavel Giňa a Kateřina Golová, sice pozásluze vzbuzovali u celého týmu Badmenů obavy, ale nic naplat, ve vítězství jsme neochvějně věřili i tak. Po tradičním taktickém rozkopnutí posloupnosti zápasů jsme se vrhli do hry a to hned v mixu a prvních mužských deblech. V mixech se za badmeny na kurt postavila opět Altcha ale opět s novým partnerem, tentokráte se Zdenálem, který intenzivně ladí svoji ukrutnou spinálně/an*lní smeč. Jak se ukázalo časem, rozhodnutí Židlochovic postavit své druholigáče do mixu, bylo pro badmeny šťastné a to hlavně proto, že se otevřela poměrně reálná šance v mužských deblech urvat oba body. A tak sice Altcha se Zdendou makali, presto jim souhra proti zkušenému mixovému páru Židlí vázla a proto odešli vcelku hladce z kurtu poraženi. Naopak první mužský debl přinesl pěknou podívanou s adekvátní bitvou. Nově sestavený a spolu trénující pár Martin a Jindra (který toho večera za badmeny v soutěžním zápase debutoval) předváděli pestrou hru, při které využili své sqvělé obrany, kterou umně přetavoval v útok a vítězné body. Sice se chvilku zdálo, že to bude na 3 setíky, nakonec to kluci urvali a bylo to 1:1 na zápasy. Nová jedničková dvojce prokázala svoje kvality a Jindra ukázal nejen svoje silné nohy, ale i cit a rozvahu pro tempo a taktiku deblu. Parádní představení.

Do druhého kola zápasů poté naskočily obě rozehřátá děvčata z mixu a opět Altcha bojovala jako lvice, ale rychlost soupeřky ji nutila k chybám a tak i přes velikou bojovnost ji chybělo maličko, aby otočila koncovku druhého setu a tak zvrátila zápas na svoji stranu (tak jako obvykle). Alče proto utekl i druhý set a tedy celý zápas. V bod jsme věřili, ale bez debat, soupeřka byla opravdu nad síly naší Aluš. Neboj, odveta bude Tvá!

Mezitím na druhém kurty vyrazily na steč naše deblová devčata, beach/volejbalová esa Petra s Jančí. A jelikož palubovka Peti silně kurt na voliš připomínala, předváděla obětavé zákroky jak z volejbalu (kolena au). A že se holky proti nátlakovým soupeřkám rvaly! První set ještě ladily souhru a tak se sqvělé momenty střídaly s těmi slabšími, kdy nevynucenými chybami dávaly prostor soupeřkám k navyšování skóre. Ale nástup do druhého setu byl famózní a bylo najednou jasno, kdo je králem palubovky. Holky makaly, bušily, útočily a sbíraly body. Škoda koncovky, kdy je v pětibodové šňůře soupeřky nejen dotáhly, ale i překulily vedení na svoji stranu a už si ho vzít nenechaly. Škoda, tohle vonělo bodem!

A ve třetím kolem se to stalo! Jedničky obou klubů, oba druholigoví, dosud nikým neohroženi a neporaženi badmintonoví gladiátoři, Martin Seknička a Pavel Giňa, tasili své rakety proti sobě. Kdo neviděl, těžko uvěří, jako kvalitu oba borci na kurtu předváděli. Šestá liga šla spát a v pátek večer se v Židlochovích hrála extraliga. Neskutečné výměny, bravurní údery, vypjaté momenty zabalené do třeskuté atmosféry, která okamžitě naplnila celou sokolovnu a bičovala oba geroje k maximálnímu výkonu. Martin konečně hrál až se zpotil a odměnou mu bylo krásné a zasloužené vítězství. Vydřené, sice trochu zbytečně kažené rozporuplnými body ve prospěch domácích, přesto famózní a zcela zasloužené! Vivat Martin, vivat! Sice pořád 3:2 pro Židlochovice, ale šlo se do finiše.

A v koncovce jsou badmeni krutopřísní! Opět spolu, Zdenka a Shobí v deblu, si v paralelním čase vedlejší singlové extraligy poradili s druhou deblovou dvojcí ve dvou setech a ač první setík byl mírně rozevlátý, ve druhém se smrtící Zdenkovy smeče a bravúrní Shobiho hra v poli stala pro soupeře nepřekonatelnou a oba borci tak byli rychle odeslání do sprch.

3:3 a poslední kolo mělo opět rozhodnout o výsledku celého večera. A tak Shobí a Fanouš skočili do hry s jasným úkolem – vyhrát a nepos*at tak sqvěle rozehraný zápas. A nezklamali !

Poslední zápasy byly poměrně rychlé a jasné. Shobí ve svém zápase chvilku bojoval s podmínkami vně i mimo kurt, ale na jeho pestrou hru neměl otec extraligových hvězd sourozenců Světničků recept, a tak Shobí přivedl k badmenům 4 bod a Fanouš, nabuzen Martinovou extatickou hrou a vzpomínkou na dobré rady Standy Kohoutka, držel otěže zápasu pevně ve svých rukou a taktickou hrou (ano Stando, řekl jsem si co budu hrát 🙂 bez zbytečných chyb přivedl poslední, toho večera a zároveň i zápasu, bod vítězný!

Hurá!!! Badmeni tuto velkou bitvu v Židlochovích zvládli na jedničku. Takticky, strategicky, herně ALE hlavně týmově. Tým je vice než jednotlivec, jak Shobi říká a všichni ctíme. A tak jsme to jeli do klubovny řádně oslavit a veliké vítězství bylo po zásluze ztrestáno večírkem do půl 6 ráno včetně panáků na Fanouše.

MoBrothers, MoSisters, MoBadmen rulez!

V nadcházejících dnech nás čeká dvojzápas s Želešicemi a Chropyní a to se bude lámat chleba ligy. Vidno, že forma i tým je sqvelý, Shobi má opět taktiku ve svých rukou a všichni Badmeni že si pod stromečkem rozbalíme první místo v lize, na kterém přezimuje do třetí třetiny 6. Ligy.

Jdeme na to!

Správce kurtů

One Comment

  1. Briliantly written. Pity I cannot get the real gist as google translator works like yes my favourite Czech word as of late „HOVNO“…:)

    Hats off to the whole team and the team spirit shown on court. I am proud to represent the mindset that the team is bigger than the individual.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.