0

Spanilá jízda do finále pokračuje! Tentokrát to schytal Brod.

Šachová partie vymyšlená na začátku sezóny se stala realitou. Pán Badmenů Zdenda to vymyslel geniálně. A dlouho předem 🙂 Po vítězství nad Českou bylo jasné, že nás čeká dosud v lize neporažený a skupinu A vedoucí Uherský Brod. Brod vyhrál téměř všechny své body v mužských disciplínách, krom jedné deblové prohry na začátku ligy v Hustopečích. Jinak všude body a tak to bylo nachystáno i pro nás. Kluci jsou vynikající tenisté a tak pohyb a rychlost je jejich předností. No a na holky to moc nehrají … Takže jsme trochu zamýchali rozdané karty v náš prospěch 🙂

Taktická varianta, která omezí sílu soupeřů na singlech a nám dá naopak prostor pobrat bod navíc. Situace, kterou jsme si nevyzkoušeli v žádném zápase a soupeř ji nemohl tušit. Do Brodu jsme jeli stímto žolíkem a důvěrou, že nám to vyjde. Zvěsti o hale nevěstily nic dobrého, kombinace VUT a Spartaku zněla lákavě, ale jednou venku, po druhé doma, nedalo se nic dělat. Vyrazili jsme v sobotu ve 4 a nebýt hladové Janči, dorazili jsme na čas. Začátek byl jako vymalovaný, protože Fanouš a Peťa si nechali doma své trenýrky a tak místo rozcvičování jsme běhali v trénkách po šatně a sháněli chybějící součásti oděvu. Peťa se nasoukala do sukně od Johany, Fanoušovi půjčil trencle dokonce soupeř (díky Martine!).  Takže po tomto hektickém začátku se začalo hrát, opět debly.

Holky to měly rychlovku a tak si singl hned rozehrála Johana. Dva rychlé body byly doma, ale tam se chleba nelámal. V deblech si poprvé v lize zahrál Fanouš s Jindrou, výkon to nebyl špatný, ale body to nebyly. Hlavně první set mrzel, to klucí vedli 19:15, ale série netrefů a autů vzala šanci na set a tak trochu nakousla set druhý, který už byl více hraný hlavou než rukama a drama se nekonalo. To vedle na jedničce Shobí válčíl se Zdendou proti prvnímu broďáckému páru bratří Krčmářů. Bitva trojsetová ale pro naše kluki vítězná a tak jsou stále v lize neporaženi. Ale zapotili se zhusta. Shobímu nebylo moc dobře, ale jak se rozhicoval vletěl do singlu na netradiční třetí pozici. To už se také Zdenál pustil do Davida Krčmáře a náš Martin do dvojky Brodu. Tady se lámal chleba. Zatímco Zdenál uběhal 8 a 10 bodů, což byl pěkný výkon v daných možnostech, Shobí se v taktickém zápase nenechal rozhodit efektními údery a tlačil na efektivitu: dva sety, oba kolem  desti bodů a tak čtvrtý bod byl na tuty doma. Takže plichta dobrá, ale jeli jsme si pro vítězství. To nakonec urval v nervi drasajícím třetím setem se stavem 26:24 Martin. Uff, nervy jak cyp. Míče vBrodu lítali dost a Martin nechtěl riskovat výhozy ven. A soupeř byl krutě rychlý a tak to nešlo. Ale Martin je rváč a urval to! Paráda, vítězství bylo na světě a ještě zbýval mix. Tam si po zahrála po boku svého syna zahrála paní Krčmářová, ale radost ze hry neměli. Rozjetý Martin a sukýnkou vyzbrojená Peťa jim nedali šanci. A tak se šlo do šaten po prvním zápase s tenisovým výsledkem 6:2 pro Badmeny. Velká úleva, velká radost a na druhé straně velké zklamání. Tohle Brod nečekal, ale jak řekl Shobí „je třeba si vybrat sport, my hrajeme badminton, my friends :).  Chessmaster Zdenda naordinoval týmu odpočinek místo hospody, tak i přesto, že jsme přijeli brzo, šlo se na kutě. V neděli nás čekala odveta u nás na Fitku.

Nedělě

Vítězná sestava se nemění, to víme a tak skoro nebyly v neděli žádné změny. Skoro 🙂 Jen Martin si zahrál proti Davidovi, aby i jemu konečně někdo uštědřil porážku, sice to bylo opět na nervy a na tři sety, ale nakonec to tam dal, sice zadrženě, neb ho trápilo bolavé lítko, ale dal to tam ten náš šikula. A zklamání Broďáku nemělo konce. Už jen kdyby se povedl i ten náš druhý debl, který zase začal dobře první setík, ale opět ztratil v koncovce a pak i hladčeji set druhý. Takže opět nic 🙁 To Zdenda makal na dvojce, měl i pár setbolů, ale nakonec vyhrála jeho vášeň pro smeč do autu a tak to tam napral a bylo po bodu. Jinak Shobí poučil profesorským badecem, že není ideální hrát tenisové finty na badmintonovém kurtu a stejně tak Johana prošla svými zápasy jako nůž teplým máslem. Nám dneska stačili 3body a ty už jsme měli, takže se pomalu začalo slavit. Ale kluci ještě dobojovali opět na 3 svůj první debl a i nadále jsou neporaženým párem. Sice trochu skřípal první set a Shobí se čertil kvůli lajno-autu, ale vše vysvětleno a hlavně  vybojováno. Klucí hrají líp a líp a hodiny dřiny na tréninzích jsou vidět zápas od zápasu. To samé platilo i pro Peťu v mixu, sice bez sukénky to nebylo tak precizní a dokonalé jak v sobotu, ale bod byl rychle doma také. Takže i v druhém zápase to bylo 6:2, set match, semíčko baj Badmen hotovka!!!!! 

Jsme ve finále! Dost nervy,  ale všichni badmeni si zaslouží pochvalu. Makali, dřeli, jezdili … a to se cení.

nekonecnoNo a teď „už“ jen to finále. A v něm Kunovice, které odvrátili setbol Jihlavy. No už se těšíme. Bude to masakr. A budeme zase makat.  Čeká nás buď přímí postup a nebo baráž,možná s Papouškem … no co už, to třeba nebudeme muset rešit. Uvidíme více po 2. dubenci, kdy zajedem na Zetor to rozčísnout.

Ale neděli a semíčko jsme pěkně zapili. Johanna přivedla Anteho a děti, přišel Standa, náš nejtrenér, Jura aj pajda Martin přikvačil, jen Jindra a drzá Jančí se nestavili, neb rodiny a jiné povinnosti jim v tom nedovolili. Mluvou je však zastoupila Peťa, ta mluví ne za tři, ale za deset a na pivech se hecli Zdenál s Fanoušem a vypili celí pivní lístek nekonečna zvrchu dolů a odspoda nahoru. Akorát po tomto krásném večírku bylo pracovní pondělí … a trochu ouvej … nu co, trpět pro vítězství se musí …

Admin

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.