0

Revanč matče Badmen vs. Ji-hlava a Hamry nSzv

A byla nedělička jak vymalovaná na revanč. Vpředvečír si to klucí z Allblacks pěkně rozdali s Wallabies a my to viděli od Bláhovky se Standou, kde hujer-meteleskublesku Fanouš booknul přes své badoš konexe stůl přímo pod bednou, což navodilo atmošku Nagána, neb zde jsem sedal s pánem od Nisy v zimě roku 1998 a brejlil na olympiádu a smolil články pro CZ Tudej:-)

Dost však vzpomínek historiků a vraťme se k ještě k večeru. Standa nás v povznesené náladě po vypitém celém! pivu obdařil svými dobře míněnými radami o životosprávě a přípravě na matche, což jsme patřičně probrali u všech 8 – 10 dvanáctek toho večera a šli na kutě věda, že Standa se na druhý den najisto vokáže. To nám svázalo naše jazyky do té míry, že už před 22 hodinou jsme poslušně zařezávali každý ve své betli sám (já).

Ji-hlava – match první aka vítězný (aj toho dne první) – 7:1

Přijeli jsme na kurty chvilku později než by bylo vhodné, ale Jihlava přijela ještě o chlup dýl a tak jsme i tak stihli ty včerejší plzničky pěkně rozběhat a mastmy rozmasírovat.

A začalo se klasicky deblíkama. Při prvním zápase v Jihlavě se Shobí se Zdendou docela zapotili, tentokrát doma to bylo o mnoho míčů jistější a kluci ledva jsme začali, přinášejí první bod. Na druhém deblu se – díky Jindrovu rodinnému plánu se dopoledne nezúčastnit – jal se k Martinovi naskočit Fanouš a o proti několik dekád starším soupeřům předvádějí nepěknou hru plnou chyb a nepřesností. To však v první setu kupodivu nevedlo ke ztrátě, ale překvapivě k útrpnému vítězství. Jaké překvapení! Přichod Standy v druhém setu přinesl očekávaný zvýšený srdeční puls mající za následek zbrklé úderý a omluvné/vysvětlující pohledy směrem k hlavou kroutícímu Standovi. Po 5 bodové ztrátě a vyrovnaní do té doby jasného setu se míče přelévali ze strany na stranu a jen vlivem šťastné náhody to nakonec i v druhém setu Marťas s Fanouškem urvali. Druhý bod. Hurá.

Rozehrála se aj děvčata a měli jsem tu radost opět v úzkém kruhu badmaním přivítat lehce přidrzlou Jančí, která po letním kempu raketu z rohu pokoje vytáhla. S Johannkou to však Janče vcelku šlo a po prvním „testovacím“ setíku to holky na tři daly a byl doma další bod. 3:0 a šlo se do singlů. Marťas si zahrál svoji oblíbenou etýdu o kočce a myšce až nám byl pana Helera líto. Shobí také panu Bartákovi vrátil prohru co posledně Jindrovi nadělil a to ve stylu Horsta Fuchse Snadno-A-Rychle, ač druhý set nebyl z těch nejlehčích. To Fanouš zas bojoval svůj mentální boj se Standou za zády. Ale revanč se povedl nakonec i zde nakonec, sice druhý set poznamenala mentální skreč, Fanoušovi vykvetla pšenka na chléb chudých a mohl se konečně radovatze zápasového úspěchu. No a to znamenalo celý šest veselých bodíků doma a první letošní vítězství.

Dílo JI-hlavské porážky umocnila ještě v singlu Johanka, která si s větší jistotou na dva sety poradila se stejnou soupěřkou jak v prvním zápase.

Čestný uspěch zaznamnal Jihlavský klub v mixu, kde se Jura s Jančí pokoušeli o nemožné. Pravda, soupeř byl herně někde jinde, ale každá herní zkušenost dobrá! I tak 7:1 znamenalo první letošní badmenovské vítězství, také velikou radost a ba co víc, pěkný revanč a v důsledku výsledků základní části i poměrně solidní jistotu účasti Badmenu v jarním play off.

Dopoledne se vyvedlo a na mezzanino dne vyrazil tým do nedalekého Suomi flatu, kde nás pohostila Johannka s rodinou báječným oběděm a Jančí zajímavým, časově tématickým, dýňovým koláčem. Pohodovou a přátelskou atmosféru obědové a poobědové pauzy rušil jen svým cupitáním coffee boy Shobi, jemuž Martin nedopřál chvilku oddechu a neustále vyžadoval novou a novou kávičku. Ale Shobí je mistr i v obětavosti a tak běhal a běhal a běhal …

A tak jako by to bylo jen pět minut, dvě hodiny vyhrazené na oběd a relax uplynuly jako nic a bylo tak akorát se vrátit na nedaleké kurty F4A na zteč s BC Hamry.

BC Hamry – zápas č.2 a č. 3 na plychty

Asi jsme se přejedli nebo co, ale ráno bylo líp. Ne žebysme se nerozběhali, ale buď nám udělal špatně dýňák, nebo nám chyběl Standa v zádech a nebo Hamry posílili. Či co. Ale už to prostě nešlo tak jak s Ji-hlavou.

Poučka vítězná sestava se nemění byla smetena ze stolu příchodem Jindry a tak Badmeni spoléhali na své 4 JISTOTY. A Ty to dali! Sláva a čest jim. V rychlém shrnujícím přehledu: Shoibi-Zdenda, Johy, Martin a Shobí. Postupně ale s přehledem, čtyři body doma. Je pravda, že Martin si to vyběhal na tři sety, obměna v Hamerském dresu skoro přinesla své ovoce a David Poul se ukázal jako velmi kvalitní soupěř pro Martina, který si opět po čase pěkně zahrál.

I kluci S+Z měli co dělat v druhém setu, kde to však na sebe vzal Zdenda a urval to. Dobře, že si to klucí střídaj, ráno Shobí, večer Zdenda, tak to má být a alespoň je doma klid.

Johanka neměla tentokrát moc práce, děvčata byla nějaká utahaná, takže tento bod byl sebrán v poklidu. U sShobího také vceku na západním kurtu klid, neb soupeř špatně doskočil a tak bylo vymalováno/dohráno. 4 body badmenu doma. A zápis skoro končí …

Zbyvájící 4 zápasy se hrály na 3 sety. Rozhodovali drobnosti a bohužel štestěna tentokráte stála vždy na straně hostů z Hamrů. A o jak při vynikajícím deblíků holek, adrenalinovém deblu Martina s Jindrou, mixu Zdendy s Jančí a nakonec na míče plychtové bitvě Fanouše. Zahráli jsme dobře, bojovovali jsme jak true-badtým, ale nepadlo to tam. Občas to bylo o taktice, občas o štěstí, ale v tom je badmintonová krása. Radost i smutek. Vše je tam, někdy víc, někdy míň. RulezRespekt.

Neprohráli jsme, ale výhra byla blízko. Všichni jsme to cítili, všichni jsme ji chtěli. Stejně jako všichni víme, že tohle nám v play off stačit nebude. Je sice ještě čas, ale už né tolik.

Trenér v nedohledu a tak musíme své šance a možnosti vzít do svých rukou. Teď nás čekají dvakrát (venku-doma) neporažené Kunovice. Tam to sice nebude o místo ve skupině, v tomto ohledu první už nebudeme, ale budou to zápasy hlavně o důvěře, o víře a o síle. A obecně o to, kdo bude morálně silnější na play off a kdo bude na forhontu jak půjde do tuhého.

Tož těšíme se a věříme. Duch Badmena nás zase obklopuje a my se mu poddáváme.
Stačí už jen pár piv,slivovic, vína, turbomoštu …. a bude hej!

BADMEN RULEZZZ. WE BADMNITON:WE ARE BADMEN!

\PS: výsledky na Tournament – http://www.tournamentsoftware.com/sport/draw.aspx?id=4AD29C70-0D9F-47D2-BDFF-E14DC293F873&draw=16

Admin

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.