0

První krok ku 4. lize – čtvrtfinále s Českou

Termínově to moc nevycházelo, neb se blížili jarňáky. To na svazu trochu nedomysleli, ale naštěstí jsou lidi v týmu České rozumní a tak se nám povedlo domluvit termín zápasu na středu 24. února. Dokonce jsme se domluvili, že odehrajeme oba dva špíli během jednoho odpoledne na jednom místě. Vzhledem k možnostem padla volba na Arénu v Jehnicích, a abychom také měli nějakou výhodu, tak jsme se domluvili, že budeme hrát s našimi 300Béčkami. Takže příprava špílu by byla, teď už to jen odehrát …

Zdá-lo se, že to tak měla většina týmů, ale únor moc nepřál trénování a ladění fazóny  a tak bylo před špílem slyšet hlasy „já nechci hrát, ať hraje ten či onen atp.“ více než je běžné. Nakonec to lakonicky při oznámení zápasové soupisky shrnul náš Zdenál: „Takže pote, co mi vsichni sdelili svuj zdravotni stav, treningova manka, psychicke problemy a dalsi, sestava je takováto:

  • MS: Seknicka, Haider, Repka
  • MD: Haider/Pezlar, Kust/Subrt
  • WS: Rajasarkka
  • WD: Prerovska/Srotirova (Rajasarkka/Srotirova)
  • XD: Seknicka/Rajasarkka (Seknicka/Prerovska) „

A tak se také nastoupilo k prvnímu zápasu. Hala v Jehnicích viniká svoji modrou barvou a gumovými koberci, kde všem připadá, že kurt je krátký. Takže míče za lajnama patří k nepříjemnému koloritu všech zápasů zde. Vědomi těchto úskalí, dojeli jsme do hali dříve si tu trochu potrénovat a zvyknout si na místní poměry.

V týmu České mají dobré debly a devčata také umí zahrát, takže moc jistých bodů nebylo. Ale skončit sezónu jsme se ještě nechystali, proto jsme se do zápasů vrhli jako lvi. Začalo se tradičeně deblovkama.

Jak výplývalo ze soupisky, Martin se přesunul z deblu do mixu a tak se Fanouš s Jurou opět stmelili a jali se ukout nějaký ten bodík. Snaha by byla, zejména v prvním setu, kdy to bylo 19:21, druhý ale už byl horším a bod nepřinesl. To Shobí s Zdendou jsou naše jistota. Sice to není nikdy jednoduché, kluci se hecují a rvou se o každý míč, ale dopadá to dobře. A tak se stalo aj v Jehnicích, po velkém boji, kdy se kluci pěkně podrželi při souhře,byl první bod pro nás doma tak se stav vyrovnal na 1:1. Holčičí debl vypadal moc dobře, ale ještě to holkám nevyšlo a tak zase Česká utíkala do trháku. My ale máme Johannku, finskou královnu kurtů, která skóre po jasném zápase přinesla bod č.2. Tím se nastartovali singlové disciplíny. Shobí na dvojce nezklamal a s přehledem to urval na 3:2, on to snad ani jinak neumí a stále si drží letošní neporaženost. To u Martina to vypadalo o mnoho hůř. Martin nehrál neb ho trápil kotník a na kurtu to bylo vidět. Chyběla mu jeho obvyklá jistota v úderech, lehkost a ladnost. S Jindrou Randulou se trápil na tři sety, ale nakonec to dopadlo a Martin to urval. A to už bylo veselo. Čtyři body doma a to ještě náš Jindra měl pěkně rozjetý první set s Láďou Tichým, ale pak se něco zvrtlo a Jindra se vcelku porazil sám. Škoda pěkného zápasu aj bojovného Jindry výkonu. A tak rozhodoval mix o remíze či našem vítězství. To ale Martin s Peťou dali a tím stanovili výsledek prvního čtvrtfinálového zápasu na 5:3 a Badmeni byli na koni!

297Zápas č.2 byl potvrzením rozjetého Badmen vlaku. Scénař byl podobný, sestava zůstala téměř beze změny, jen v druhém deblu Fanouše vystřídal Jindra a naopak Fanouš si zkusil trojkového singla. Bohužel v obou případech byl výsledek stejný, to co se naopak povedlo byl holčicí debl, který doznal také změny a Jančí doplnila Johanna, která v prvním zápase hrála mix. Tentokrát to holky daly a získaly 5 bod a Peťa s Marťasem aj v mixu bod 6tý. Ostatní zápasy byly podobně napínavé a těžké jako při prvním zápase, ale všici to urvali a bylo jasno. Ve druhém špíle Badmeni vítězí 6:2 a jdou do semifinále!

Celkově 2:0a máme velikou radost. Bohužel je pozdě a moc se nám slavit v týdnu nechce, jen trocha hambáčů v Emigrantovi a po dvou pifkách a jde se dom. Za 3 týdny nás čeká semíčko, asi s Uherským brodem. A jedeme dál!

Vivat Badmen! Badmen victorious!

Admin

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.